Jyvionin sääntömääräinen syyskokous järjestettiin sunnuntaina 22.11.2009. Kokouksessa valittiin vuodelle 2010 puheenjohtajat ja hallituksen jäsenet.

Vuonna 2010 puheenjohtajina jatkavat Anni Pursiainen ja Janne Warén.

Hallituksen varsinaisiksi jäseniksi valittiin Veera Koskinen, Talvikki Lantela, Harri Ollila, Kea Tossavainen, Kyösti Vilkuna ja Kyösti Ylikulju. Varajäseniksi valittiin Ilona Toivanen, Johan Wahlström sekä Antti Yli-Tainio. Onnittelut kaikille valituille!

Kokouksessa myös hyväksyttiin vuoden 2010 toimintasuunnitelma ja talousarvio sekä muutetut yhdistyksen säännöt. Ensi vuoden toiminnan painopisteiksi valittiin ympäristöpolitiikka, mielenterveys ja hyvinvointi sekä jäsenistön monipuolistaminen ja laajentaminen. Hyväksyttyihin asiakirjoihin voi tutustua täällä:

Toimintasuunnitelma 2010 (PDF, ODT)

Talousarvio 2010 (PDF, ODS)

Yhdistyksen säännöt (päivitetty 22.11.2009) (PDF, ODT)